RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
zpět do článku - Ples AČR na Hradě
Pana Václava Šrámka znám 27 let.


Přesně tak dlouho prodává v Plzni vozy Hyundai a já jsem stejně tak dlouho na volné noze. Potkávali jsme se jako lidé, kteří o sobě vědí, ale i při práci na různých promo věcech jeho autosalonu. Získal jsem k němu důvěru natolik, že když se můj táta nedávno rozhodl koupit nové auto s požadavkem, že musí být vyrobené v Česku, musí být vybavené prvním posledním a současně nesmí být drahé, avšak spolehlivé určitě – přivedl jsem tátu ke Šrámkům do Autoprodej Šrámek v Plzni na Nepomucké.

Okamžitě tátu zaujala rodinná atmosféra. Paní Šrámková mu uvařila kafe a probrala s ním život, aby si dokázala představit, jaké auto vlastně táta chce. Zřetel brali na zdraví, zájmy, praktičnost, pohodlí a cenu. Táta sice přišel na kus řeči, aby se zorientoval v nabídce Hyundai s tím, že si stejně pak ještě obejde další značky, aby se nakonec rozhodl na základě komplexního poznání aktuální nabídky celého trhu - jenomže to všechno vzalo takový spád, že po chvíli na stůl vysázel peníze za i30 kombi červené metalízy a nedal si vymluvit, že by cokoliv dalšího chtěl jinde zkoumat a zvažovat.

Od té doby, třeba při příležitosti garančního servisu, se tu stavuje nejen táta. A zkraje března 2017 jsem se tu zastavil také s nabídkou spolupráce na svém životním projektu - cena Ď. Jako vždy říkám: „Pro případ, co kdyby. Tedy nemám očekávání, ale znám vás, vy znáte mne, máme k sobě důvěru a pokud si můžeme navzájem učinit obchodní nabídku s tím, že ten druhý ji zváží a ten první se neurazí, když nic nevyplyne a naopak se zaraduje, když nabídka padne do současné marketingové strategie, tak si nabídku učiňme.“

V tom okamžiku se však dovím, že na mne pan Šrámek už delší čas myslí a sám má pro mne připravenou nabídku spolupráce. Překvapilo mne to! Když jsem vyslechl všechny důvody, proč chce pan Šrámek podpořit cenu Ď a k tomu všechny naše aktivity, které cenu Ď také podporují – prožil jsem opravdovou radost. Dost cíleně žiju ve vlastním nezávislém světě, dost cíleně se chovám obchodně neprakticky – nepřijímám všechny zakázky a o některé se vůbec neucházím, aby vše, co dělám, mělo stále stejnou atmosféru, tolik pro mne důležitou a u letitých partnerů už zažitou, ba dokonce požadovanou. Neuspěji proto u těch, kteří nemají čas tyto souvislosti vnímat. O to víc se nadchnu, když mi seriózní prodejce aut řekne, že o mé osobě uvažoval a dospěl k tomu, že se mu moje pracovní počínání a filozofie líbí, že mne považuje za typ člověka, se kterým by rádi za svůj autosalon dlouhodobě spolupracovali.

Tak to všechno spontánně vzniklo. A protože je součástí naší spolupráce i využívání vozu Hyundai i40 za oboustranně zajímavých podmínek, nemohlo mne nenapadnout, abych něco málo o tom, kam všude mne i40 doprovodí, nenapsal. Vznikl tak seriál článků „40 výletů s i40“. Jestli nakonec napíšu všech 40 článků, nevím, ale co napíšu, vím, mne bude bavit. Ničím se nenechám ovlivnit… Ani tím, že se prý už dlouhé články nenosí, že vše musí být přímočaré, minimálně lehce bulvární. Kdepak :-)


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved