RICHARD   LANGER - 28. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt

RANNÍ KÁVA S RICHARDEM 48 /365

„Touha“


Nevysvětlíte to, někdy je za vším, co nás žene životem dál - ouha, pouho pouhá, touha. Nedá se vysvětlit, dá se jen zažít.

Jako malej, jsem toužil po vánocích a ptal se maminky, proč nejsou každý den. Prý by zevšedněly, říkala mi. Ale nevěřil jsem. Nevadilo by mi dostávat každého večera autíčka nazývaná „angličáci“.

Jak šel čas, toužil jsem pokaždé zas, po něčem jiným. A netušil, že některé dívky, touží po mně. Jmenovala se Šárka, házela koulí do dálky a málem mne při atletických závodech zabila, když se do výseče netrefila a koule letěla směrem za mnou, neboť mně prý milovala. Bylo mi třináct. A toužil jsem po Alici.

Ještě starší jsem zažíval touhy materiální, než mi došlo, že lepší touhou je touha po uplatnění a pokud materiálno,, tak jako důsledek, ne cíl.

Největší touhu, kterou jsem zažil, byla touha po zázraku, když mi umíral táta.

A přes všechny prožité touhy dnes, jako zralej chlap, mám v sobě tužeb víc než bych si dovedl dřív představit. Netoužím po tom, aby mi bylo zase dvacet, užívám si přítomnosti se vším, co k ní patří, ale ony touhy jsou nabité mládím víc, než si kdo dovede představit. Vlastně touha je mládí samo. A můžete být krok od svého konce… nebo mít před sebou milion mil života. Touha je milionová věc.

Jako ilustrativní obrázek jsem zvolil obraz Martina Jana Vavryse (vyfotil jsem ho na výstavě v Mikulčicích v létě 2018). Přijde mi, že z něj jakási touha vyzařuje.

rl

15. 10. 2018
Richard

další díly Ranní kávy s Richardem - zde


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2018 All rights reserved