RICHARD   LANGER - 29. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
REALITY KOLEM MNE– 15. díl:

Také makléř je člověk z masa a kostí…


rl


Pokud prodáváte dům, byt, pozemek… a myslíte si, že jsem člověk, kterému můžete věřit, že mohu svým jménem garantovat Váš klid spojený s prodejem Vašeho důležitého majetku, jsem zde k dispozici vše zařídit a garantovat v rámci mé exkluzivní spolupráce s RK EVROPA Plzeň, s níž jsem spjat jako externí profi realitní makléř. Může vás k tomu těšit, že zároveň podporujete můj životní projekt „cena Ď“, neboť z této činnosti jej podporuji.

A o čem dnes budu psát?

O profesi realitního makléře…

Také Vy se můžete takovým makléřem v RK EVROPA Plzeň stát! Ale pozor. Jako v každé branži, chce to odhodlání, poctivost, vizi a štěstí. Za to se kromě případného úspěchu dovíte i něco o životě. A myslím, že zrovna životní zkušenosti jsou ty nejpřekvapivější.

Jo, profíci, zkušení a žádaní, borci svého oboru, jako pan Černý, Otava, Zahout a další…, Ti už si vybírají klienty a zakázky. To jiní, kteří začínají, klienty hledají. Je to normální. Jezdí po kraji sem a tam, koukají do oken, zda se někde nemihne: „Prodám!“ – Aby porovnali náhodně nabízenou nemovitost s požadavky evidovaných zájemců – kupců. Je to, přátelé dřina, jako v každé komoditě, kde teprve začínáte.

Každý, kdo začíná jako makléř, samozřejmě, osloví své okolí, zda někdo z příbuzných nebo přátel něco neprodává nebo nekupuje…, aby měl první počin. Alespoň já to zažil, když jsem v roce 2016 tuto externí spolupráci s RK EVROPA Plzeň měl možnost započít. Díky tomu jsem přišel na to, že mám ve svém okolí lidí, kteří mne sice plácají po ramenech, ale představa, že bych zrovínka JÁ na prodeji nebo koupi JEJICH nemovitosti vydělal nějakou korunu, je pro ně, nepředstavitelná. A tak mnohdy dají přednost někomu, kdo je dražší a komu nevěří, než tomu, komu věří a ke komu se jako přátelé navenek hlásí.

Za tři roky spolupráce s RK EVROPA Plzeň jsem realizoval několik zajímavých obchodů na poli realit, z nichž dotuji svůj životní projekt „cena Ď“. Ale krom toho jsem získal i tuto životní zkušenost. Že makléř je člověk z masa a kostí, jako každý jiný a díky této profesi pozná, kdo je skutečně kamarád a kdo ne.

rl


Po čase pak přijde období, kdy už dávno nestojí tato činnost na okruhu blízkých a přátel. Makléř už funguje díky serióznímu etablování se na trhu, Ale ona úvodní zkušenost s ním zůstává jako životní poznání lidí kolem sebe.

8. 1. 2019 Richard Langer

foto archiv RLdalší díly REALITY KOLEM MNE - zde

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2018 All rights reserved