RICHARD   LANGER - 29. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
REALITY KOLEM MNE– 19. díl:

Proč to někdo nabízí tak draze? Prodá to vůbec?


Před časem jsem měl v nabídce průmyslové pozemky u dálnice v ceně přes 80 milionů korun. Neměl jsem na ně exkluzivitu stran zastoupení (bylo nás více realitek), ale byla to pro mne zkušenost, neboť když jsem krom všeho, co dělám v kultuře, začal v lednu 2016 působit i jako externí realitní makléř při RK EVROPA Plzeň (abych z této činnosti podporoval projekt „cena Ď“), dostat se ihned k takové příležitosti nebylo marné. Povedlo se mi prodat nějaké domy, byty, ale v případě těchto atraktivních pozemků byli kolegové rychlejší. Nicméně jsem akorát začínal v této branži a každičká zkušenost poctivě prací získaná byla moc fajn.

Nabídku těchto pozemků, na nichž se může vystavět továrna, sklad, cokoliv, jsem mě to štěstí osobně nabídnout podnikateli velkého stylu, který se mou nabídkou vážně zabýval. Realizoval v naší republice řadu miliardových staveb a jeho čas věnovaný mé věci, byl pro mne skutečně vzácným, přestože mi sdělil, že ač jsou pozemky zajímavé, cena je příliš vysoká.

Nedalo mi nezeptat se majitelů pozemků, zda by nešli s cenou níž. Logicky, když nejste v situaci majitele, dostanete za něj obavu, aby vůbec někdy za onu ceny tyto pozemky prodal. Dostalo se mi zajímavé odpovědi: „Ty pozemky nabízíme za tuhle cenu spoustu let a klidně ještě budeme řadu let čekat. Jsou pro nás investicí a jelikož peníze nepotřebujeme, nejsou jediným našim majetkem, je jedno, zda je prodáme teď neb za pět let, vzhledem k tomu, že takových atraktivních pozemků u sjezdu z dálnice v dané lokalitě s jejich dispozicí a možnostmi využití přibývat nebude, naopak.“ – Načež netrvalo dlouho a pozemky byly skutečně pryč i za onu cenu.

Jedna věc je umět nakoupit levně a draze prodat. Chtějí to tak všichni. Ale někdy nejde nakoupit levně jen proto, že ten, kdo rád nakupuje levně a draze prodává, se potká s tím, kdo rád činí to samé. Zjednodušil jsem to a píšu o tom v tomto duchu v nadsázce. Avšak pravda je, že v případě vysoké ceny u oněch pozemků majitel čekal na toho, komu už nešlo o výhodnou koupi, ale o potřebu v této lokalitě skutečně něco postavit pro jeho konkrétní potřeby.

Plyne z toho jediné. I vysoká cena má svůj význam a není na ní nic divného.

A jak to bude s cenou u nemovitosti, kterou prodáváte vy? Budete na prodej spěchat, či si dáte na čas? To se samozřejmě v ceně odrazí. Každopádně to je jen a jen vaše věc. To druhé, jak prodej proběhne, v jakém klidu u toho budete, že vše bude ok, to už můžete ponechat na naší RK EVROPA Plzeň, pro níž exkluzivně působím jako externí realitní makléř. Stačí se na mne obrátit a dáme se do toho…

Pro jistotu připomínám, že stále mám v nabídce prodej zajímavých pozemků pod Božím Darem v překrásném přírodním prostředí…, info na požádání nebo na inzerci naší RK: https://reality.idnes.cz/…/jachym…/5abb95a3e8805447790079d6/

FOTO - náleží k pozemkům mnou aktuálně nabízeným pod Božím Darem (lokalita Jáchymov) a výše popisovaná zkušenost s průmyslovými pozemky za vysokou cenu s těmito pozemky nesouvisí.

rl


5. 2. 2019 Richard Langer

foto archiv RLdalší díly REALITY KOLEM MNE - zde

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2018 All rights reserved