RICHARD   LANGER - 28. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
REALITY KOLEM MNE– 4. díl:

Vážím si lidského přístupu RK EVROPA Plzeň…


rl


Když se na mne obrátí klient, doví se všechny podrobnosti, jak budeme postupovat při prodeji jeho nemovitosti. Když souhlasí, podepíšeme smlouvu. Po zkušenostech již přistoupím pouze na variantu „exkluzivní smlouvy“. Konečně pro klienta to nese ohromné výhody. My inzerujeme a jeho to nic nestojí… Pokud uplyne sjednaná doba a smlouva bude ukončena a nemovitost nebyla prodána – klient se když nic jiného zdarma dověděl, že o jeho nemovitost není zájem, tedy za cenu, na níž trval. Naopak my jsme vydali nemálo peněz za inzerci na největších serverech a oslovili v naší režii síť stálých klientů a zájemců. Takže až dojde k prodeji, pak teprve klient nebo podle dohody kupující uhradí dohodnutou odměnu za všechny profi služby – tak bych to všeobecně shrnul.

Ale co v případě – stalo se mi to – že klient podepíše exkluzivní smlouvu o prodeji jeho nemovitosti, my strávíme spoustu času se zpracováním podkladů a utratíme spoustu peněz za inzerci – a tu se klient ozval, že si to rozmyslel. Smlouva říkala jasně – co a jak dál – ale já se obrátil na paní jednatelku RK EVROPA Plzeň Renée Zedníčkovou a poprosil jí, zda bychom mohli bez čehokoliv nad tím mávnout rukou. Šlo totiž o starého pána, kterému najednou přišlo líto, jeho zemědělskou usedlost, kde prožil život, prodat.

Během krátkého telefonátu jsem dostal souhlas a exkluzivní smlouva byla zrušena i přes naše nemalé náklady… Byl jsem rád, že paní Zedníčková rozpoznává životní situace a okamžiky, kdy je třeba vyslyšet klienta nejen obchodně, ale i lidsky.

Píšu o tom proto, že na druhé straně, jak jsem poznal, mohou existovat lidi, kteří si myslí, že nechají dle smlouvy inzerovat realitku co to jde na její náklady a pak, když se objeví kupec, hledají kličky, jak od smlouvy odstoupit.

Vše má svá pravidla. A pokud nad tím vším je ještě korektnost realitky nad rámec smlouvy, jsem rád, že s ní mohou spolupracovat. Právě s takovou...., jakou je RK EVROPA Plzeň.

Samozřejmě, pokud prodáváte nemovitost, jsem zde také pro vás…

25. 9. 2018 Richard Langer

foto archiv RLdalší díly REALITY KOLEM MNE - zde

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2018 All rights reserved