RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

9.díl / Kynšperk – místo mého srdce

10.díl / Lipník nad Bečvou

11.díl / Noc ve Velkém Meziříčí

12.díl / Klatovy a Plánice

13.díl / 25 let GynCentra v Praze

14.díl / Kaplička nad Bořitavou

15.díl / Divadelní léto Hluboká nad Vltavou

16.díl / Knížecí rybník

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …16.díl / Knížecí rybník


Když jsem se v devadesátém prvně vypravil do západního Německa, měl jsem oči navrch hlavy z běžností. Veřejné toalety byly v cajku a každičký zapadlý penzion měl kromě domácí srdečné atmosféry i vybavení a údržbu dávající znát, že se někdo o to stará. Pak jsem se vrátil do Čech a na prvním motorestu na WC nenašel na baterii kohoutek, který z šetřivých důvodů bývával často odmontovaný. V devadesátých letech bylo nasnadě cestovat o dovolených do zahraničí a nejeden rád utratil v poměru k tehdejším možnostem našince nějakou tu korunu, když věděl, že za ni dostane komfort a služby, jaké doma běžně nenašel. Uplyne kus života, že si ani nevšimneme a tu si všimnu, že u nás, na každém rohu můžeme najít penzion, restauraci, hotel…, kde je západní komfort samozřejmostí a často to tak voní novotou, že člověka ani nenapadne už rozlišovat západ od Česka a naopak.

rl

Na to jsem myslel při cestě po naší zemi, neboť připravuji nově vznikající projekt „Richardův názorový harém“ (nebo-li klub pro ženy, kde si budu dělat nároky na jejich názory a snažit se pro ně připravovat zajímavý program po celé ČR – viz (www.richard-langer.cz/harem.html) a tím vším chci podporovat cenu Ď viz www.cena-d.cz). Co jedno zákoutí Česka, to spoustu možností ubytování, rekreace, pohoštění, relaxace… A přitom kolem člověk jezdí tolik let a nenapadne ho, že třeba na štrece Tábor – Pelhřimov, hned za Táborem, tam u hráze rybníka, po níž jsem přejel stokrát, může zastavit a ubytovat se v nově vyhlížejícím hotelu, k němuž ale náleží v dobrém slova smyslu obyčejný, avšak čistý a výrazem pohodově romantický kemp plný štěbetání dětí, vůně opalovacích krémů jejich maminek a tichých chvil rybářů s nahozenou udicí. Vlastně jsem si vždycky podvědomě říkal, že tady u rušné silnice nemůže být klid…, ale pak, když tu jsem, klid jsem tu našel a přirovnal ho ke klidu, jako když jste na francouzské riviéře a nad pláží jezdí vlak, který de facto nevnímáte a pokud, pak s tím, že tam patří.

rl

Měl jsem namířeno do Lipnice nad Sázavou, ale tady mne napadlo odbočit a zamyslet se nad tímhle místem, zda i tento podnik neoslovím k partnerství s „Richardovo názorovým harémem“, jako jsem tak učinil s Hotelem U Zvonu v Plzni, s Restaurací u České koruny v Lipnici, luxusním restaurantem Parnas v Praze apod., neboť než se rozhodnu snažit se někoho získat pro mé projekty, sám si ozkouším to, co pak budu rád doporučovat, abych to mohl činit upřímně. Tedy i tenhle hotel oslovím, ale předtím se na své pracovní cestě zastavím a nasaji atmosféru, abych poté za majiteli nepřišel s běžnou frází: „Máte kvalitní hotel a tak mne napadlo to dát dohromady…“ – ale s reálnou reakcí: „Byl jsem u vás, zažil jsem to a to a proto…“

rl

Pokoj, který jsem měl, zaujal balkonem nad rybníkem. Voněl novotou, vše na kartu, vše fajn. Kartou si otevřete dveře i ke schodům jen pro hotelové hosty, po nichž sejdete k soukromému molu. Na chodbě hotelu najdete i příjemnou knihovnu s koutkem pro čtenáře. Já hledal ale restauraci a povečeřel kuřecí steak. Ani jsem nikoho nerušil, když jsem na stůl vyndal počítač a pracoval, zatímco ostatní se oddávali letní pohodě. Kdybych nevěděl, že jsem kousek od Tábora, uvěřil bych, že jsem kdesi v Rakousku u jezera…

rl

rl

Zrána otevřu dveře na balkón a vyfotím klidnou hladinu Knížecího rybníku. Propagační auto „Hyundai i40“ čeká za závorou na pozemku v kempu, kde ubytovaní hosté mohou parkovat, pokud je parkoviště před hotelem obsazené a to pro zájem hostů bylo celou dobu.

rl

rl

Odjíždím s fajn pocitem, že jsem tu při mém pracovním putování po republice jen nepřenocoval, ale využil příležitosti získat k tomuhle místu vztah do té míry, že se jej rád budu snažit partnersky získávat pro své projekty :-)

A díky tomu o Knížecím rybníku, pokud jste neznali – víte nyní i Vy. Nejde jen o něj, takových krásných míst je všude spousta. Mám z toho radost, ona si to ta naše malá zemička dávno zasloužila. Třeba Vás příště pozvu na výlet do Kvítkovic, kde jsem také zcela náhodně objevil penzion, kterým mi padl do oka a jehož majitele stejně jako tady, se chystám oslovit pro spolupráci na R.N.Harému. Tam jsem se cestou kolem stavil jen na kafe a oni měli akorát zavřeno, ale v tom… (to až příště).

16. 7. 2017

foto a text - Richard Langer

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved