RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

9.díl / Kynšperk – místo mého srdce

10.díl / Lipník nad Bečvou

11.díl / Noc ve Velkém Meziříčí

12.díl / Klatovy a Plánice

13.díl / 25 let GynCentra v Praze

14.díl / Kaplička nad Bořitavou

15.díl / Divadelní léto Hluboká nad Vltavou

16.díl / Knížecí rybník

17.díl / Kvítkovice

další díly 40 výletů s i40 - zde

Není nad to najít zlato! A to… v jakékoliv podobě. Třeba pod zlatavým sluncem si dát zlatavý zázvorový tonic a k tomu espresso, jak to dělávám řadu let, když si chci na pár minut zpomalit svět. Povedlo se mi to i při mém zprvu neplánovaném výletu se zapůjčeným promo vozem Hyundai i40 od pana Šrámka z Plzně:

40 výletů s i40 …17.díl / Kvítkovice

Šestnáctý výlet jsem zakončil odstavcem, k němuž se vracím…

A díky tomu o Knížecím rybníku, pokud jste neznali – víte nyní i Vy. Nejde jen o něj, takových krásných míst je všude spousta. Mám z toho radost, ona si to ta naše malá zemička dávno zasloužila. Třeba Vás příště pozvu na výlet do Kvítkovic, kde jsem také zcela náhodně objevil penzion, kterým mi padl do oka a jehož majitele stejně jako tady, se chystám oslovit pro spolupráci na R. N. Harému. Tam jsem se cestou kolem stavil jen na kafe a oni měli akorát zavřeno, ale v tom… (to až příště).

…abych v objevování nenápadných malebných zákoutí naší země pokračoval.

Nedávno jsem byl na natáčení ve Šlágru ve studiích v obci Dubné, kousek od Českých Budějovic. Když jedete od Plzně, tak asi deset kilometrů před Budějovicemi je známá křižovatka – vlevo na Hlubokou nad Vltavou (cesta vede kolem kempu Bezdrev a překrásné ZOO Hluboká) a vpravo na Dubné, kam jsem se naučil v posledních letech odbočovat automaticky za televizní prací. Netušil jsem však, že když to z Dubného protáhnu nepatrně dál, objevím romantické místo, kde má čas skutečnou schopnost zastavit se :-)

rl

Pokaždé, když je krásně slunečno, mám natáčecí den a ten strávím ve studiu na umělém osvětlení. Člověk si na to zvykne a vzpomene si na prodavačky a další profese, které takto tráví celé lány života a ani neví, že je venku hezky. To ve studiu TV Šlágr, kam jako externí moderátor jezdívám, když jdu na toaletu, stojím u pisoáru a přímo naproti očím mám okénko, jimž modrou barvou prosvítá slunečná obloha. Když se poté dovím, že mám hodinovou pauzu, odmítnu od produkční Zdeničky vynikající kávu a v touze být chvíli na slunci sedám do auta, abych vyrazil za nosem hledat místo, kde si kafe vychutnám na vzduchu a současně, které mne třeba cvrnkne do nosu coby partnerské místo k připravovanému projektu „Richardův názorový harém“ (klub pro zajímavé ženy, o jejichž názory se budu zajímat). Zakrátko projíždím vesničkou Kvítkovice a zřím reklamní ceduli „Penzion Blanský les“.

rl

V duchu chválím prostor pro parkování, netušíc, že je tu prázdný plac proto, že jsem dorazil mimo otevírací hodinu restaurace. Avšak na terásce sedí jakýsi pán, jenž mne sleduje. Z dálky hlasitě pozdravím: „Dobrý den, nevíte, prosím vás, je otevřeno?“ – Abych se dověděl: „Bohužel, otevíráme za dvě hodinky!“ – Pokrčím rameny a v klidu přijmu zprávu, v níž se nese informace, že kafe a zázvorák se konat pod slunečnou oblohou nebude: „To nevadí! I tak tady máte hezky! Nevadilo by, kdybych si na pár minut sedl a kochal se okolní přírodou?“ – Načež se pán zvedne: „Jen pojďte! Slušně jste pozdravil, slušně jste poprosil – tak já nechám sekání trávy, od čehož tady odpočívám – a pohostím vás! Co to bude?“

rl

rl

Kromě toho, že se mi splnil maličký sen o kratičké volné chvíli, rozhlížel jsem se a měl radost z volně rostlého libečku, který jako okrasnou rostlinu, stejně jako různé koření, tu pěstují a současně při vaření v kuchyni užívají. Všude byla vidět ruka člověka, který tady za to dýchá. Slovo dalo slovo a tak se možná stane, že i tenhle podnik bude partnersky spolupracovat s „Richardovo názorovým harémem“. Zatím začínám tím, že se za mou návštěvou Penzionu Blanský les ohlížím a další se uvidí. Na nic v životě nespěchám, už jen proto, že co vznikne samo od sebe, je to nejlepší.

rl

rl

rl

Na přání mi pan majitel ukázal novou restauraci, pokoje i designově velmi zajímavý apartmán. Za to, jak byl ke mně ochotný a neodmítl mne mimo otevírací dobu pohostit, na něj i v těchto řádcích rád vzpomínám a vám všem doporučuji a to bez ohledu, zda nakonec mezi námi nějaká spolupráce vznikne. Tvrdím už řadu let, že i oboustranné dobré povědomí je byznys sám. A cokoliv nebude nebo bude, jako vždy, na pohodě nechávám. Jen tak může vzniknout něco, co má lidskou atmosféru. Lepší pro mne než očekávat, je sít a já jen seju a ono někde něco vždy vyraší, nebo-li mám rád, když vzniká spolupráce spontánně hlavně proto, že ji chce ten druhý:) ...není sice praktické, když netlačíte na pilu, ale na druhé straně, když i tak obchodně přežijete (a já tak žiju na volné noze 27 let), děláte jen s těmi lidmi, které máte rád, jichž si vážíte a děláte jen to, co vás vlastně baví:)

11. 8. 2017

foto a text - Richard Langer

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved