RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

9.díl / Kynšperk – místo mého srdce

10.díl / Lipník nad Bečvou

11.díl / Noc ve Velkém Meziříčí

12.díl / Klatovy a Plánice

13.díl / 25 let GynCentra v Praze

14.díl / Kaplička nad Bořitavou

15.díl / Divadelní léto Hluboká nad Vltavou

16.díl / Knížecí rybník

17.díl / Kvítkovice

18.díl / Setkání dětí ze zkumavky

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …18.díl / Setkání dětí ze zkumavky

Už řadu let mám možnost každoročně moderovat setkání dětí ze zkumavky. Díky tomu už moc dlouho vím, že tahle akce, byť je oficiální akcí Klinického centra ISCARE v Praze, je skrz naskrz protkaná upřímným zájmem návštěvníků a všeobecnou srdečností a úctou. Nikdo z hostů zde není náhodně. Zvané jsou pouze děti, které přišly na svět s pomocí lékařského týmu kliniky ISCARE, lidově řečeno – zvané jsou děti ze zkumavky a jejich rodiny.

Celkem jich už tahle klinika pomohla přivést na svět na 11.000! A jednou za rok, kdo má chuť a čas, moc rád přijde oslavit rodinnou radost společně s těmi, jichž se dotýká shodný osud. A mezi ty šťastné rodiny jsem se letos vypravil s velkým ...pro rodiny co se týká prostoru opravdu komfortním promo autem... Hyundai i40, které mám stále ještě zapůjčené k otestování a ku pomoci mých kulturních a dalších projektů od pana Šrámka z Plzně (Autoprodej Šrámek, Nepomucká ulice v Plzni).

rl

Po dvou deštivých dnech byl v očekávání třetí takový. Nepamatuji si, že by někdy setkání dětí ze zkumavky – pořádané Klinickým centrem Iscare – opanovalo špatné počasí. Vždy bylo slunečno, až horko… a krásná atmosféra k tomu, jíž umí naprosto spontánně vytvořit rodiče dětí, o jejichž existenci tolik usilovali. Letos v den konání akce – 2. září 2017 – se zrána zdálo, že počasí bude výjimečně zakaboněné. Avšak v poměru k předešlým deštivým a chladným dnům nebyl výsledek v tomhle smyslu ani trochu špatný. Byli jsme sice u koupaliště a koupat se nedalo, ale jinak se v minutě zahájení akce roztáhly mraky, povykouklo slunce, prohřál se vzduch a až do poslední minuty akce to tak plus mínus vydrželo.

rl

A jestli chvíli slunce nezářilo, pak zářily křížem krážem úsměvy hostů akce. Vděčnost rodin neutuchá ani po letech. Přišly rodiny s dětmi v kočárku nebo i s dětmi téměř dospělými. Jak každým rokem při moderování bez nadsázky říkám: „Přišli jste s dětmi, kterým na svět pomohli rodiče, Bůh a Klinické centrum Iscare“. Jedna rodina si dokonce do jednoho zhotovila tričko s fotkou miminka a nápisem: „ISCARE děkujeme“.

rl

Setkání dětí ze zkumavky má pokaždé jeden shodný rys. Program se rok od roku mění, taky místo konání, ale nemění se zájem rodičů a dětí pozdravit se s členy profi týmu kliniky Iscare. Takže sestřičky, laborantky… a samozřejmě hlavně pan primář Jaroslav Hulvert – ti všichni jsou celou dobu oslovovaní a žádaní o společné foto a kus řeči, poněvadž se spolu prošli částí života hodně důležitou a vzájemný vztah není jen oficiální, ale obyčejně srdečný. Osudy mnohých rodin se zapsaly do paměti pana primáře, se kterým si pokaždé rád o životě popovídám, protože není jen odborník, vědec, lékař, ale i empatický chlap, který miluje život a jemuž se povedlo něco opravdu neskutečného – je uznávaným odborníkem, daří se mu v profesi tak, jak by si nejeden z nás přál… a k tomu cítí lidské uznání a ohromný vděk. Co si budeme povídat – umělé početí na vysoké úrovni – to je skvělý byznys, ale tam, na té akci to vypadalo, že byznys nikdo z klientů nevnímá, jen profesionalitu, lidskost a radost. Tahle kombinace byznysu a jeho dopadu na veřejnost ve vnímání všeho, je prostě úžasná a přeji ji nám všem v našich oborech, činnostech, byznysech. Prostě něco dělejme, buďme úspěšní a nepoznejme závist, nepřejícnost, ale uznání a vděk. To je přece nádhera.

rl

Na tomhle snímku jsem cvakl na mobilu spoušť, abych se zvěčnil jak s panem primářem doktorem Jaroslavem Hulvertem, ale také s rodinou Jiřího Vondráčka. Oslovil mne: „Ahoj…“ – A já si uvědomil, že je to syn mého dávného sponzora Mecenáš klubu před 20 lety, pana Ing. Jiřího Vondráčka, který tehdy šéfoval Hondě Praha a podporoval vehementně všechny moje aktivity. Nechal jsem proto tatínka pozdravovat a měl jsem radost, že mezi těmi všemi šťastnými rodiči byl někdo, koho znám, kdo mi skutečně upřímně potvrdil má slova – že jejich rodina pana primáře Hulverta a jeho kolegy doslova miluje. Co dodat…

Na závěr akce jsem z jeviště poprosil, aby všichni ku cti Klinického centra Iscare zvolali „Ahoj“ s tím, že si to na mobil natočím a umístím na svůj facebook. Pokud to také chcete vidět, tak se podívejte na YouTube zde: https://youtu.be/sTmF8AdFwrw

3. 9. 2017

foto, text, video - Richard Langer

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved