RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky
(aneb natáčení v Hotelu U Zvonu)


rl

Hotel U Zvonu v Plzni najdete přímo u překrásné Mlýnské strouhy, kde se nejen pro Plzeňany dokáže zastavit čas. Stane-li se to, chce to onu pohodu využít třeba k dobrému obědu nebo večeři. Hned vedle je hotel, proč ne tam? Aha – to je hotel toho slavného hokejisty, olympijského vítěze, mistra světa, majitele hokejového klubu: „Tak tam chodí jen honorace!“ – Ale kdeže! To, že je prostředí příjemné a nekuřácké, že si zde zakládají na surovinách i zpracování jídla, neznamená, že jsou ceny natažené. Polední menu se pohybuje okolo stovky a večeři, s níž si šéfkuchař pohrál - pořídíte také do dvou stovek, což je dnes standard i v restauracích běžných.

rl

To vše jsem se dověděl díky natáčení tv pořadu StylTip v Hotelu U Zvonu, v němž dva recepty na lehká jídla a jeden recept na zdravý bezlepkový dezert divákům představil šéfkuchař Pavel Štícha.

rl

rl

Jedna věc je natáčet v příjemném prostředí jako takovém a druhá v příjemném díky lidem, kteří hotel vedou. Manažerkou je tady slečna Veronika Šrámková (shoda jmen se Šrámkovými od vozů Hyundai náhodná) a za rodinu majitelů Strakových zde působí paní Gabriela Straková.

rl
Zleva: Veronika Šrámková a Gabriela Straková…

Zde se můžete podívat na krátké video natočené na mobil, v němž se recesisticky ptám, zda je pravda, že v Hotelu U Zvonu vaří osobně hokejista Martin Straka…


Mimo jiné - na začátku tohoto roku jsme právě ji oslovili o podporu krajského kola „ceny Ď v Plzeňském kraji 2017“ (bude se zde konat 3. 4.) a díky osobnímu jednání zjistili, že manželka slavného hokejisty je naprosto přirozená žena, která má nejenom blízko k podpoře kultury a charity, ale i k normálnímu životu, kdy se zajímá o vše kolem sebe víc, než o sebe samotnou. Pro mne to bylo tuze hezké zjištění, ba až vlastně překvapení. S manželkou Jitkou jsme se z paní Strakové, jako člověka, nadchli. Díky tomu zpětně člověk pochopí, proč nadstandardně působící hotel a restaurace mohou vyzařovat pocit příjemné neokázalosti, ač si tu hrají s detaily nad běžné rámce.

rl

rl rl

rl

rl

Úvodní rozhovor televizního pořadu StylTip (rubrika GASTRO – po odvysílání v tv bude umístěno na www.styltip.cz) jsem vedl s manažerkou Veronikou Šrámkovou a dověděl se, že aktuálně se U Zvonu mění jídelní lístek.

rl

rl

rl

Novinkou je losos na těstovinách a nadívané kuřecí prso (ingredience apod. v tv pořadu). Celé natáčení bylo provoněné a kompars, který se těšil na tyto speciality, si pěkně počkal. Kamera v podání Tomáše Odložila, dvorního obrazového pilíře týmu StylTip, několik hodin zaznamenávala průběh přípravy pokrmů a stejně pečlivě Tom natáčel i servírování, které se „jelo na několik klapek“. Díky tomu byla při natáčení legrace, coby zase naše koření okamžiků, kterým se jinak dá také říkat „práce“.

rl

Zde se můžete podívat na krátký sestřih videa z mého mobilu, kde jsou zaznamenány chvíle natáčení tv pořadu…


16. 3. 2017

Richard Langer


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved