RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

9.díl / Kynšperk – místo mého srdce

10.díl / Lipník nad Bečvou

11.díl / Noc ve Velkém Meziříčí

12.díl / Klatovy a Plánice

13.díl / 25 let GynCentra v Praze

14.díl / Kaplička nad Bořitavou

15.díl / Divadelní léto Hluboká nad Vltavou

16.díl / Knížecí rybník

17.díl / Kvítkovice

18.díl / Setkání dětí ze zkumavky

19.díl / Vinohradská

20.díl / Týdenní výměna za „i30“

21.díl / Jaké to je, když „i40“ testuje uznávaný malíř

22.díl / NONSTOP DEN SE SKLADATELEM ZDEŇKEM BARTÁKEM I.

23.díl / NONSTOP DEN SE SKLADATELEM ZDEŇKEM BARTÁKEM II.

24.díl / Nesek jsem se tam, kde je Velký Osek

25.díl / Cesta Pošumaví

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …25.díl Cesta Pošumaví


Včera jsem pracovně vyrazil do Horažďovic a raději to vzal mimo hlavní silnice vedlejšími pošumavskými, mlhou a stmíváním zahalenými cestami, abych si vychutnal kouzlo téhle krajiny bez kamionů a dalšího velkého provozu.

Ta atmosféra mlhy, čistého vzduchu vonícího mechem, ticha narušovaného šuměním korun stromů čechraným nekompromisním od Šumavy jdoucím větrem, sama od sebe dala nápad pojmout tuhle krátkou cestu jako další výlet se zapůjčeným testovaným vozem Hyundai i40 od pana Šrámka z Plzně.

Auto využívám pro práci. Převážně jezdím za produkcí projektu ceny Ď, ale také za vším dalším na volné noze provozovaným, z čehož tenhle svůj životní projekt dotuji (moderace, natáčení, makléřská činnost při RK EVROPA Plzeň, organizování klubu pro ženy (www.nazorovy-harem.cz). A jako normální chlap a běžný uživatel automobilu, jezdím a jezdím a moc často nemám čas se stavit v myčce. I přesto to "čtyřicítce" stále sluší, řekněte sami - viz foto.

rl

rl

rl

Na vlhkých úzkých silnicích, často nekvalitního povrchu, jsem tady, mezi lesy, zkoušel svižnou jízdu a zase v duchu chválil, jak čtyřicítka přesně sedí, jak volant na milimetr drží vůz v zatáčkách, kdy si mohu dovolit i při vyšší rychlosti doslova "lízat" okraj asfaltu.

Věřím, že jsou dnes všechna auta všech značka dobrá a já jsem samozřejmě zaujatý tím, že se pan Šrámek zapůjčením vozu snaží pomoct mým kulturním projektům. To je jasný..., ale tohle, co nyní napíšu, mi vrtá hlavou tak jako tak už delší dobu - čím dál víc mám dojem, že všechna auta kolem, byť dražší a jakoby tradičnějších značek, když sedím ve "čtyřicítce", přijde mi, že to nejlepší auto proti těm kolem, je to, ve kterém sedím.

Brzy zřejmě přesednu na nějaký jiný nový model, jednak k otestování a pak k jeho prezentaci, ale "čtyřicítka" je auto, které mi dlouho zůstane pod mou šoférskou kůží. Snad to něco znamená - mám najeto za život přes milion kilometrů a prošlo mi rukama spoustu aut...

Nehodnotím bohatou výbavu, naprostou spolehlivost (jezdím v i 40 od března 2017), design, velký vnitřní prostor a zajímavý poměr ceny. Hodnotím dojem. To je totiž i pro chlapa dost důležitý, asi jako pro ženy je na autě nejdůležitější barva. A pokud jde o barvu - tak ta bílá je fakt praktická - nestihl jsem auto letos ještě umýt a to stále jezdí - a tak myslím, že i přes to vypadá velmi, velmi dobře. Ale slibuji pane Šrámku, že dneska ho myčkou protáhnu :)

27. 1. 2018

foto, text - Richard Langer

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved