RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

9.díl / Kynšperk – místo mého srdce

10.díl / Lipník nad Bečvou

11.díl / Noc ve Velkém Meziříčí

12.díl / Klatovy a Plánice

13.díl / 25 let GynCentra v Praze

14.díl / Kaplička nad Bořitavou

15.díl / Divadelní léto Hluboká nad Vltavou

16.díl / Knížecí rybník

17.díl / Kvítkovice

18.díl / Setkání dětí ze zkumavky

19.díl / Vinohradská

20.díl / Týdenní výměna za „i30“

21.díl / Jaké to je, když „i40“ testuje uznávaný malíř

22.díl / NONSTOP DEN SE SKLADATELEM ZDEŇKEM BARTÁKEM I.

23.díl / NONSTOP DEN SE SKLADATELEM ZDEŇKEM BARTÁKEM II.

24.díl / Nesek jsem se tam, kde je Velký Osek

25.díl / Cesta Pošumaví

26.díl / Výlet do České Lípy za první oceněnou celebritou osmnáctého ročníku ceny Ď…

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …26.díl Výlet do České Lípy za první oceněnou celebritou osmnáctého ročníku ceny Ď…


Už osmnáct let tvrdím, že slovo "celebrita" bývá tak často používané, že ztrácí svůj půvab. Přesto ho dnes užiji v tomhle příspěvku a pokusím se tak jeho skutečný půvab přenést na Vás tak, jak působí na mne, když se spojí s lidmi, kteří tenhle svět umí dělat skvělým a nečekají, že si toho někdo všimne. Od toho je tu cena Ď - tedy "dík" za podporu kultury, charity, vědy, vzdělávání a také díky morálním vzorům. Je to síla setkávat se s ryzími celebritami současnosti. Asi proto mne to baví tolik let s rodinou a stovkami podporovatelů organizovat...

Do České Lípy, kde se konala úplně první letošní akce ceny Ď - městská cena (následuje řada městských kol a poté 14 krajských kola a finále ve spolupráci s ND), jsem se vydal zapůjčeným promo vozem z Plzně od pana Šrámka, který s nadšením podporuje všechny moje kulturní projekty. A tak příchozí do společenského sálu v Domově seniorů v České Lípě před branou míjeli dlouhou bílou "Hyundai i40" s níž brázdím silnice víc než rok a četli na její zádi: "Jsem od Šrámka z Plzně"

rl

rl

Možná si tuhle větu přečetla i oceněná studentka Barbora Sukovatá, která byla nominována Nemocnicí s poliklinikou Česká Lípa na základě tohoto textu:

Studentka 3. ročníku Gymnázia v České Lípě pravidelně navštěvuje již téměř dva roky seniory z Oddělení sociálních lůžek českolipské nemocnice. Věnuje jim zde svůj volný čas, a to i v období svého volna, prázdnin. Slečna Barbora seniorům předčítá z knih, hraje s nimi společenské hry nebo si jen tak povídá a samozřejmě také naslouchá jejich myšlenkám. Takovýto mladý člověk, který se o své mládí dokáže podělit, věnovat svůj volný čas potřebným a v některých případech i navázat křehké pouto, si jistě zaslouží velké Ď.

Ačkoliv jsem měl auto po akci drobet vymrzlé a mohl jsem si zapnout ne často u jiných vozů k vidění "vyhřívaný volant", nenapadlo mne to. Hřálo mne emotivní upřímné setkání všech nominovaných na cenu Ď v České Lípě. Ta atmosféra je fakt super a nedá se popsat. Člověk je prostě nadšenej.... co se dá zažít za "obyčejný" a přesto "neobyčejný" večer.

Přikládám kratičké video z okamžiku předání městské ceny Ď v České Lípě a fotky. Na jedné jsou vidět reklamy města Česká Lípa krátce před akcí. Za sklem, vzadu za plotem, tiše čeká Hyundai i40, s niž jsem už najezdil víc kilometrů než by byla dlouhá cesta podél rovníku kolem světa. Je to spolehlivý vůz, na který si lehce zvyknete. Na pohodlí a spolehlivost si člověk ostatně zvykne rychle - stejně jako na to, že jsou kolem celebrity, jako studentka Barbora. Ale samozřejmost v životě to nenusí být vždy ani tak a ani tak. A proto jsem za všechno rád...

https://youtu.be/cnzCR3fW-rs

rl

Na webu ceny Ď najdete článek o realizované akci v České Lípě:
http://www.cena-d.cz/mestoCeskaLipa2018hotovo.html
...a další info o projektu cena Ď.

Tak, Barboro, hodně štěstí v životě:) ...díky, že ta mladá umíš inspirovat všechny věkové generace tím, co nezištně a nadšeně děláš!!!!

A nám všem hodně štěstí v cestování za zážitky třeba v podobě se setkáváním se skutečnými celebritami současnosti. Stačí se rozhlédnout, jsou kolem nás.

7. 3. 2018

foto, text - Richard Langer

RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved