RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
1.díl / Ples AČR na Hradě

2.díl / Jak se vaří v hotelu Martina Straky

3.díl / Jednání na Hradě

4.díl / Když beton není jen drink

5.díl / Na kávě v Grandhotelu PUPP

6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru

7.díl / Ve Zlíně je každá první žena krásná

8.díl / Velikonoční Tábor

další díly 40 výletů s i40 - zde

40 výletů s i40 …6.díl / Výstava šperků ze skla v Novém Boru


Nový Bor je odpradávna spjatý se sklem. Hned zkraje města, když jsem přijedete od Prahy, je restaurace propojena se sklárnou. Alespoň tam před pěti lety byla – to jsem pozval na oběd úžasnou herečku paní Květu Fialovou, která neodolala výzvě sklářů a po pstruhu na roštu si místo dezertu zafoukala do sklářské píšťaly (vzpomínkové foto na rok 2012 z mého mobilu přikládám). Dnes jsem se ale nevydal do Nového Boru na oběd, ale na výstavu šperků. Jestliže se nachází v Novém Boru, pak nelze jinak, než šperků ze skla.

rl

rl

Přestože si myslím, že nejkrásnějším šperkem na světě jsou ženy, nechal jsem se svou Jitkou zlákat na výstavu šperků v Novém Boru. Nemusela mne přesvědčovat už jen proto, že šlo o šperky ze skla. Dvacet let spolupracuji s různými sklárnami na různých projektech a pokaždé nechápu, co všechno krásného dokážou skláři vymyslet a pak vyrobit. Dlouho jsem se chystal do muzea skla v Novém Boru a tahle výstava skleněných šperků byla konečně důvodem, proč se tam podívat.

Auto jsme zaparkovali na hlavní třídě T. G. Masaryka. Na jeho dlouhé střeše se odrážel obraz Nového Boru, který nás směřoval k náměstí, kde se muzeum nachází.

rl

rl

V muzeu je stálá expozice skla a dočasně výstava šperků. Víc nechám mluvit fotky, které jsem tam pořídil. Jak to shrnout? Křehká nádhera! A nezapomeňte – výstava potrvá jen do 28. května 2017 :-)

rl

rl

rl

rl

rl

rl

rl

rl

rl

rl

4. 4. 2017

Richard Langer

foto, video, text RL


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved