RICHARD   LANGER - 27. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
Moderátorský zážitek 1. – mistr Karel Gott

Účastnil jsem se akcí, kde účinkoval mistr Karel Gott i dřív. Například, jsem vystupoval s kamarádem v roce 1990 v 15. díle pořadu „Možná přijde i kouzelník“, kde byl jednou z hlavních tváří zrovna pan Karel Gott. Mohl jsem tak zblízka obdivovat jak jeho absolutní profesionalitu, tak přirozenou pokoru, nečastou u některých slavných lidí, notabene tak moc slavných. Tehdy jsem netušil, že za 25 let se setkáme díky náhodě opět – a to na akci, kterou jsem si sám vymyslel a s rodinou vyprodukoval. Šlo o finále 15. ročníku ceny Ď na scéně Státní opery Praha….

rl

Právě v roce 2015 se mezi stovkami nominací a desítkami oceněných objevilo také jméno mistra Karla Gotta. Nezávislé Kolegium rozhodlo vyhovět přání „stonožkových“ školáků základních škol, kteří mistra nominovali jako „vzor očima dětských očí“ na základě schopnosti žít s velkým úspěchem a zachovat si u toho pokoru.

rl

Až teprve tehdy jsem se na vlastní kůži přesvědčil, jak je pan Gott skutečně profesionální a pokorný. Několikrát mi telefonoval a vždy se omlouval, že ruší, vyptávajíc se, zda nemá zavolat později. Měl na srdci obavu o to, aby vše klaplo, aby předání ceny nějak nepokazil, abychom byli spokojeni. Každý detail jej zajímal – jaká je filozofie ceny Ď, co se sluší a patří na této akci neopomenout, kdo jej nominoval a proč. Jednoduše je profík, který chtěl být v obraze.¨

rl

Všechny tyto zkušenosti, získané asi třemi dlouhými telefonáty, mne upřímně těšily, ale jako nestranný organizátor ceny Ď jsem se nechystal jevit 15. června 2015 přímo na scéně Státní opery větší zájem o mistra Karla Gotta, než o všechny další oceněné. To je totiž cena Ď – cena, která nedělá rozdíly. Každému jeho čas a stejně projevená úcta.

rl

Jenomže jakmile na scénu vstoupil Karel Gott, lidi jej vítali jako hvězdu jejich srdce a vše se najednou odvíjelo spontánně, načež jsem se nechal strhnout a zaimprovizoval jsem ve chvíli, kdy mi došlo, že právě tady pan Gott mnohokrát zpíval – a co to takhle obrátit? Že by jemu zpívali všichni ostatní a on jim tleskal? Že by mu celé hlediště zazpívalo „ovčáky čtveráky“ a poté jediný člověk – Karel Gott, všem přítomným zatleskal?!

rl

Je to drobnost, ale udělala mi radost, že se zaplněné hlediště Státní opery „chytlo“ a pan Karel Gott tuto hru s humorem přijal. Moje radost byla o to větší, že se to událo na akci, kterou s rodinou od nápadu přes produkci organizujeme. To jsou přesně ty vteřiny, kdy je člověku fajn u srdce. Nicméně není to tím, že pan Gott je slavný. To na mne dojem nedělá. tak, jako, že 25 let o něm vím, že by mohl přednášet hodiny „pokory“ a pak sám na vlastní kůži zažiji příjemnou lekci zblízka, co zblízka, přímo zevnitř situace.

cena Ď 2015 pro Karla Gotta https://youtu.be/8m_9aPKA9hs

Příště se svěřím s moderátorským zážitkem, který jsem prožil v roce 2011 na historické scéně Národního divadla při finálové ceremonii ceny Ď s panem Prof. RNDr. Antonínem Holým, vědcem, který při převzetí ceny sice nepromluvil ani slovo, ale přesto jsme si pohledem do očí řekli hodně. Nebude tedy řeč o setkání se slavným mužem, ale přesto budu psát s pocit velké slávy, která za jeho životem v prospěch světa díky jeho práci zůstává.

26. 2. 2017 Richard Langer


další díly MODERÁTORSKÉ ZÁŽITKY - zde
RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2017 All rights reserved