RICHARD   LANGER - 29. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
Moderátorský zážitek 63. – „Natáčení o víně bez ovínění…“


Další díl tv pořadu o tuzemských potravinách (Potraviny z domoviny na REGIONALNITELEVIZE.CZ – premiéra každou sobotu v 17.40 hodin) jsme natáčeli opět na Moravě, tentokrát v Drnholci mezi vinaři v Novém Vinařství a.s.

Už jen, když tam přijedete a míjíte sklípek za sklípkem a v okolí vinici za vinící, víte, že nic jiného, než téma víno, na vás nečeká. Hned byste ochutnali, ale práce je práce a já, přestože jsem neřídil, s díkem odmítl s vysvětlením, že napít se dobrého vína pro mne znamená dostat hlad a pak jíst a k tomu se bavit…, jenže nás čekala práce a řemen nastaveného tempa mi spadnout nesměl. Proto jen zdvořilostní usrknutí na přivítanou a dál jen voda…

Natočit ve výsledku 15minutový tv pořad netrvá patnáct minut, přestože by se to pro jeho stopáž laikovi tak mohlo zdát. Jako když vaříte svíčkovou…, několik hodin… a pak je snědená za deset minut. Schválně, tipněte si! Kolik myslíte, že trvá hodin takové natáčení, v němž je pár rozhovorů, moderátorských komentářů a spojováků a to vše je proložené ilustrativními záběry natočenými na vinicích a ve výrobě?

Někdy nestačí ani den, načež následuje další práce, v mém případě psaní střihového scénáře, což činí 5 až 8 hodin plus skutečná práce střihače dalších mnoho a mnoho hodin, plus nasazování do vysílání a další navazující činnosti. Producent tohoto pořadu Petr Pohl vše ale hravě zvládá zprodukovat a my - tým - najatý na tenhle seriál, jsme rádi, že je na place parta těch, které práce baví, nekoukají na hodinky dokud je co dělat a ještě k tomu všemu zvládneme mimo kameru haldu legrace, viď Petře a Tome (tento díl natáčel Tom Odložil)! Fakt mne to s Vámi, kluci baví!

Krom to se jako vždy dovíme hodně zajímavého ze zákulisí toho, o čem se natáčí. Nové Vinařství je firma snažící se hledat nové inovativní způsoby výroby a prodeje vína. Sídlí v moderním areálu v Drnholci v obklopení cirka 130 hektarů vlastních vinic. Víno od nich není zcela levné, ale prodává se díky jeho kvalitě a poměr kvality a ceny je v tomto smyslu velmi zajímavý.

Však se podívejte dnes v 17.40 na premiéru pořadu o výrobě vína a do té doby máte čas se podívat i na pár fotek z natáčení.

Foto:

rl


rl


rl


rl


rl
foto, text - archiv: 28. 9. 2019 Richard Langer


další díly MODERÁTORSKÉ ZÁŽITKY - zde


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2019 All rights reserved