RICHARD   LANGER - 28. rokem na volné noze ve svém světě       R. N. Harém | Moderace | Psaní | Reality | Byznys | Kontakt
Moderátorský zážitek 7. – „Zážitek z moderování pro firmu LUBRIKANT“


Včera jsem dorazil severozápadně od Plzně do Darovanského dvora, kde se celý den nesl v oslavách 25. výročí založení obchodně technické firmy LUBRIKANT s.r.o. (sídlo firmy je ve Starém Plzenci), kam jsem byl pozván jako host. Současně jsem byl požádán, abych tuhle akci provázel slovem. Díky tomu jsem se osobně poznal s majitelkou paní Zdeňkou Heyn Edlovou, většinou managementu, mnohými zaměstnanci, ale také představiteli zahraničních poboček a obchodními partnery tohoto významného hráče na trhu nejen s průmyslovými mazivy, tuky oleji atd..

Cena Ď


Dopředu jsem věděl, že firma byla vloni zařazena mezi TOP 100 českých firem, že majitelka je uznávaným časopisem vnímaná jako jedna ze 100 vlivných žen Česka, že…, že…, takže jsem očekával, jak někdy poznávám fungování v různých firmách, že mne čeká setkání s náročnými lidmi po stránce komunikace. Nemyslím to špatně, málokdo prožívající dlouhodobý úspěch odolá podvědomému servírování dojmu, že jakási křeč v komunikaci s ostatními, je nutná. Snad aby vzbudila respekt od počátku vztahu s novým spolupracovníkem, snad díky zkušenosti říkající, že když si ihned někoho moc pustíte k tělu, zneužije toho. Nevím, ale tady se něco takového rozhodně nedělo. Jestliže hosté této velké společenské události firmy LUBRIKANT oceňovali příjemné prostředí akce, rozmanitý bohatý program, pohostinnost a tak…, tak já koulel očima a v duchu obdivoval právě to, o čem jsem teď psal. Na jedné straně ohromný úspěch, všeobecný respekt v prostředí byznysu, na straně druhé neuvěřitelné a skutečně nehrané přátelské vztahy mezi kolegy v této firmě, partnery a dokonce během pár minut i mezi těmi všemi i mnou, protože mne ihned, jako každého tam, mezi sebe vzali tak, že jsem měl pocit, jako bych se ze Zdeňkou (majitelka) znal dlouhá léta, stejně jako s ostatními. Ale nejen znal, avšak si i lidsky rozuměl.

Proto mne to tam, včera tuze moc bavilo. Ani mi nepřišlo, že jsem měl přes den moderátorské povinnosti při venkovním dění, ba pak večer, při slavnostním programu v kongresovém sále, jsem si to užíval, jako bych bavil své kamarády, na které jsem dávno zvyklý a oni dávno zase na můj humor. Sedli jsme si navzájem…

Nedovolil jsem si tyhle okamžiky fotografovat, kromě závěrečného ohňostroje a dnes dopoledne před odjezdem domů pohledu na areál zvaný Darovanský dvůr, kde se vše událo. Než jsem nasedl do auta, prošel jsem se ještě vůkol mezi golfovými hřišti a jakousi hruškovo-jablečnou alejí. A přemítal o tom, že tenhle postřeh bude pro mne tím hlavním zážitkem ze včerejší akce. Mohou se rautové stoly prohýbat, mohou účinkovat hvězdy showbyznysu (včera například Těžký Pokondr), můžete se nacházet v krásném areálu, kde je připraveno mnoho soutěží a zábav – a to všechno nemusí stačit k dobré náladě, pokud samotní lidi z pořádající firmy nejsou fajn. A tady byli náramně fajn. Tak moc, že to nemohli předstírat:)

rl


Přeji všem podnikatelům, ať se jim také v tomto smyslu daří co nejvíc.

A firmě LUBRIKANT děkuji za pozvání (http://www.lubricant.cz/).

Text, fotky - archiv: 15. 9. 2018 Richard Langer


další díly MODERÁTORSKÉ ZÁŽITKY - zde


RICHARD LANGER    -    richard.langer@centrum.cz    -    608 702 768
Copyright © 2018 All rights reserved